Jak nakupovat

AIRBŌ

Unikátní tašky vyrobené z upcyklovaných airbagů

 

 

 

 ODPAD = ZDROJ

Každoročně končí na skládkách 140 000 aut. Každý vrak má minimálně tři a u nových aut až 25 airbagů. Pro naprostou většinu z nich máme využití v naší kolekci tašek a batohů. 

Jsme dvě kamarádky, mámy a designérky, kterým není jedno v jakém světě budou žít naše děti. Na počátku našeho projektu jsme si daly úkol najít materiál na výrobu tašek, který existuje a jehož výrobou nevznikne žádná další ekologická zátěž. Naopak jeho upcyklací pomáháme řešit problém odpadu, který by jinak končil na skládkách. Zároveň splňuje vysoké požadavky na technickou a estetickou kvalitu. Tento "perfektní materiál" jsme našly na vrakovištích. Airbagy jsou vyráběny z extrémně odolného nylonového vlákna, známého také jako Cordura. Z vraků jsou airbagy vymontovány a putují do spaloven.

 

 

  

Recyklované materiály a komponent

Tašky jsou tvořeny velkým množstvím komponentů, ty získáváme od firem, které pro něj nemají další využití jako zbytkový nebo deadstockový materiál. Nebo používáme nejlepší možnou kvalitu jako u zipů YKK nebo kovových komponentu, které vydrží věky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lokální produkce

 

Důležitý je pro nás celý cyklus od získání materiálu, přes výrobu, až po ekologické balení našich tašek na cestě za zákazníky. Veškeré látky a naprostou většinu materiálů, získáváme lokálně v ČR. Tašky navrhujeme a šijeme za férových podmínek v dílně v Brně.

 

 

 

 

 

 

Jsme Pavla & Markéta. Kombinujeme mnohaleté zkušenosti z navrhování a podnikání s efektivitou matek divokých děti a rozličných zálib  

 

  

Everything is done with a strong love for minimalistic and functional design, from the first sketch to the last stitch.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz