Příběh Airbō

 

 

Unikátní tašky vyrobené z upcyklovaných airbagů


Každoročně končí na skládkách 140 000 aut. Každý vrak má minimálně tři a u nových aut až 25 airbagů. Pro naprostou většinu z nich máme využití v naší kolekci tašek a batohů. 

Jsme dvě kamarádky, mámy a designérky, kterým není jedno v jakém světě budou žít naše děti. Na počátku našeho projektu jsme si daly úkol najít materiál na výrobu tašek, který existuje a jehož výrobou nevznikne žádná další ekologická zátěž. Naopak jeho upcyklací pomáháme řešit problém odpadu, který by jinak končil na skládkách. Zároveň splňuje vysoké požadavky na technickou a estetickou kvalitu. Tento "perfektní materiál" jsme našly na vrakovištích. Airbagy jsou vyráběny z extrémně odolného nylonového vlákna, známého také jako Cordura. 

 

Bez názvu-3-06

 

Recyklované materiály a komponenty

Tašky jsou tvořeny velkým množstvím komponentů, ty získáváme od firem, které pro něj nemají další využití jako zbytkový nebo deadstockový materiál. Nebo používáme nejlepší možnou kvalitu jako u zipů YKK nebo kovových komponentu, které vydrží věky.

Lokální produkce

Důležitý je pro nás celý cyklus od získání materiálu, přes výrobu, až po ekologické balení našich tašek na cestě za zákazníky. Veškeré látky a naprostou většinu materiálů, získáváme lokálně v ČR. Tašky navrhujeme a šijeme za férových podmínek v dílně v Brně. 

 

Bez názvu-3-04

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz