Praní & čištění

clanky-11

Tak jako u většiny věcí /i lidí/ životnost našich produktů prodloužíte správnou péčí o ně. Naše tašky naštěstí nevyžadují přílišnou údržbu, ale i tak vám díky tomu mohou sloužit déle.

Praní

Kvůli šetrnost k planetě je ideální minimalizovat praní. Naše výrobky jsou obvykle opatřeny zátěrem, vrstvou, která s každým pracím cyklem ztrácí své vlastnosti.
Jakékoli praní sice může mít vliv na voděodolný povlak, ale pokud se rozhodnete pro odstranění skvrn, ruční praní je šetrnější volbou. Praní v pračce zvolte v případě silného znečištění a vyhněte se delšímu namáčení. Pro optimální péči nastavte šetrné praní s nízkými otáčkami a teplotu vody 30 °C nebo nižší.

- Po jakémkoli typu praní sušte pouze na šňůře.
- Tašky perte odděleně od ostatních tkanin.
- Pro zachování odolnosti a kvality materiálu perte v pracím sáčku. To se týká zejména batohů s kovovými přezkami, aby nedošlo k poškození pračky nebo jiných předmětů v náplni. Před praním zavřete zip.
- Používejte ekologické prací prostředky

Při praní  se vylučují drobné částečky (tzv. mikroplasty), materiál se stává křehčím a mikročástice znečišťují vodu. Pokud chcete znečištění zabránit, existují možnosti, jako je například prací sáček zachycující mikroplasty při praní.

Žehlení

Žehlení v naprosté většině případů nebývá nutné. Zmačkaní a jemné ohyby jsou charakteristickou vlastností airbagů a dodávají taškám jejich unikátní vzhled. Proto uvádíme, že se naše výrobky žehlit nemají. Pokud se však přeci jen rozhodnete tašku nebo batoh vyžehlit, žehlete pouze vnější část (vnitřní má často gumové zátěry proti vodě)

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz