Proč airbagy

clanky-02

Na počátku našeho projektu jsme si daly úkol najít materiál na výrobu tašek, který existuje a jehož výrobou nevznikne žádná další ekologická zátěž. Naopak jeho upcyklací pomáháme řešit problém odpadu, který by jinak končil na skládkách. Zároveň splňuje vysoké požadavky na technickou a estetickou kvalitu. Tento "perfektní materiál" jsme našly na vrakovištích. Airbagy jsou vyráběny z extrémně odolného nylonového vlákna Nylon 6/6 , známého také jako Cordura. Airbag musí při nárazu auta odolat proříznutí, prodření nebo vysokému žáru, navíc je extrémně lehký a špatně se špiní. 

Nylon 6/6

je polyamid, spolu s nylonem 6 jeden ze dvou nejpoužívanějších polyamidů. Název vychází ze skutečnosti, že se vyrábí ze dvou monomerů (kyseliny adipové a hexamethylendiaminu), které obsahují 6 atomů uhlíku.

90% použitých materiálů je upcyklovaných

Naprostá většinu materiálů ze kterých šijeme by buď skončila ve spalovnách, je zbytkový nebo deadstockový materiál od firem, které pro něj nemají další využití.

Popruhy šijeme z bezpečnostních pásů (které také získáváme z vrakovišť) materiál ze kterého šijeme podšívky je lehká padákovina, kterou jsme získaly od výrobce balónů, tenčí popruhy jsou vyřazené popruhy od  firmy vyrábějící horolezecké vybavení, lana jsou zbytkový materiál od firmy vyrábějící jachtařská a horolezecká lana. 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz